Malatya İş Dünyası; İş Arayanların, İş Verenlerin, Sektöründe Lider Kuruluşların Resmi Web Sitesi
 
Malatya İş Dünyası Logo
İnel İnşaat Bilsis Bilgisayar Ray Yapı İnşaat Malatya Kilo İle Mangal Altuntaş Forklift 
 
 

İş Sektörü

 

Anket

İmkanınız olsa Malatya'da mı yoksa başka bir şehirde mi yaşamak istersniz?
Malatya'da yaşamak isterim
Malatya'da yaşamak istemem
 
 
 
 
Anamın Yemeklerini Özledim

Malatya protokolü ve siyasiler bir dizi temas ve incelemede bulunmak üzere önceki gün Malatya’ya gelen Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın onuruna verilen yemekte biraraya geldi. 

Kadın girişimcilere SODES kapsamında sağlanan destekle kurulan ve kısa süre önce hizmete açılan Malatya Konak Sofrası’nda verilen yemek öncesinde geleneksel Malatya ev yemekleri yapan lokantanın mutfağına girerek kadın girişimcilerle sohbet eden TESK Başkanı Bendevi Palandöken “Ben de Malatyalıyım biliyorsunuz. Memleketimin yemeklerini özledim” dedi. 

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’in evsahipliğinde verilen yemeğe Malatya Valisi Vasip Şahin, AKP Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, M. Mücahit Fındıklı, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, TSO Başkanı Hasan Erkoç, ESKK Başkanı Ali Evren, AKP İl yöneticileri, meslek odaları başkanları ve onur konukları TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın katıldı. 

Palandöken Kadın Girişimcilerle Mutfakta Sohbet Etti 

Geleneksel Malatya ev yemeklerinden oluşan zengin bir menüden oluşan yemek öncesi, lokantayı SODES destekleri kapsamında kuran kadın girişimcilerle lokantanın mutfağında sohbet eden ve yemeklerin yapılması hakkında bilgi alan TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Malatya yemekleri muhteşem. Biliyorsunuz ben de Malatyalıyım. Abbasefendi Sokak’daydı evimiz. Memleketimin, anamın yemeklerini özledim. Sizin sayenizde bu özlemimi gidereceğim. Yemeklerin hepsi de çok güzel görünüyor ve nefis kokuyor. Elinize, yüreğinize sağlık” diye konuştu. 

Kadınların iş hayatına girmesine büyük önem verdiklerini söyleyen Palandöken “Kadının elinin değdiği yerde bereket vardır. Kadın girişimciler olarak sizlerin memleketimizin çok lezzetli ev yemeklerini insanlara sunacağı böyle bir yer kurmuş olması takdire değerdir. Sizlere başarı ve bol kazanç diliyorum. Allah hayırlı etsin” dedi. 

TESK Başkanı Bendevi Palandöken’e yemekler ve lokanta hakkında bilgi veren Malatya Konak Sofrası’nı kuran Fevziye Saçar ise, “Malatya’nın yemeklerini sunarak hem Malatya’nın geleneksel mutfak kültürünü yaşatmayı hem de tanıtımına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Tüm yemeklerimiz doğal ürünlerden yapılıyor. Her malzemenin en kalitelisi kullanılıyor. Sizi burada ağırlamaktan ve memleket yemekleri özleminizi gidermekten mutluyuz” şeklinde konuştu. 

Kadın girişimcilerle sohbet eden AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, partisinin ve hükümetin kadın girişimcilerin iş dünyasına girmesine büyük önem verdiğini belirterek SODES projesinin bu alanda önemli maddi destekler sağladığını kaydetti. 

TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve AKP Milletvekili Öznur Çalık'ın kadın girişimcilerle sohbetinden sonra yemeğe geçildi. Malatya Valisi Vasip Şahin bir başka programı nedeniyle yemekten erken ayrıldı.


malatyahaber.com
 

Son Eklenen Firmalar

 

Sektörel Görüşme

Hulusi ALTUNTAŞ
Malatya Forklift Sektörü Hakkında Söyleşi
Mehmet YILDIZ
Halısaha Sektörü Hakkında Söyleşi
Tüm Görüşmeler.. 
 

Reklam


Ayışığı Halı Saha
Alt arka plan
Malatya ış Dünyası Küçük Logo

Malatya İş Dünyası
www.malatyaisdunyasi.com
2012-2022 © Malatya Firma Rehberi
E-Posta: malatyaisdunyasi@gmail.com

İstatistikler
Sitemizde 131 kategoride; 10 adet seçkin, 14540 adet standart firma bulunmaktadır.
Sosyal Medyada Biz
Malatya İş Dünyası Facebook Sayfası Malatya İş Dünyası Google Plus Sayfası Malatya İş Dünyası Twitter Sayfası Malatya ış Dünyası RSS Desteği
Ücretsiz Firma Ekle